Aparat cyfrowy FujiFilm X-T1 Body / czarny

Aparat cyfrowy FujiFilm X-T1 Body / czarny

Producent: FUJIFILM Kod towaru: 07831
Zamówienia telefoniczne
Zamów rozmowę z konsultantem lub złóż zamówienie telefonicznie

Aparat cyfrowy Fujifilm X-T1 to bezlusterkowiec, który został tak skonstruowany, że swoim wyglądem przypomina lustrzankę, został wyposażony w szereg mechanicznych pokręteł. Konstrukcja aparatu jest bardzo solidna jak wszystkie produkty Fujifilm z serii X, odporna na warunki atmosferyczne. Korpus aparatu jest uszczelniony jak podaje producent w 80 miejscach, dlatego można go używać w naprawdę ekstremalnych warunkach, jest również odporny na kurz. Tak solidna i uszczelniona konstrukcja aparatu Fujifilm X-T1 pozwala również pracować w mroźnych warunkach nawet do – 10 stopni Celsjusza i nie ma co się obawiać o wyświetlacz LCD, ponieważ został pokryty hartowanym szkłem. 

Aparat został wyposażony w elektroniczny wizjer nowej generacji, który przez inżynierów został tak dopracowany, że obraz po zrobieniu zdjęcia wyświetla się błyskawicznie, niemal tak szybko jak w wizjerze optycznym. Aparat kryje w sobie matrycę firmy Fujifilm X-Trans CMOS II, dokładnie taką samą co model Fujifilm X-E2. Matryca ma wbudowane specjalne filtry dzięki którym odwzorowanie kolorów jest poprawne, a efekt prążków i mory jest eliminowany, a co za tym idzie nie było konieczności montowania filtra dolnoprzepustowego. Zastosowany procesor EXR II zastosowany w aparacie ma za zadanie również korygować nawet częściowe rozmycia, które powstały by przy krawędziach obrazu oraz rozmycie dyfrakcyjne, które pojawia się przy zwężeniu przysłony. Dzięki temu, że inżynierowie Fujifilm rozwijali w sposób zintegrowany matrycę, obiektyw i procesor można było zastosować  w aparacie zaawansowaną technologię optymalizacji modulacji obiektywu, która gwarantuje bardzo wysoką jakość obrazu o wysokiej rozdzielczości. 

Fujifilm X-T1 został zaprojektowany tak aby w rękach fotografa był naprawdę mocnym narzędziem do fotografii. Na korpusie zostało umieszczonych pięć pokręteł mechanicznych, które w łatwy sposób pozwalają sterować funkcjami aparatu. Pokrętłami w łatwy sposób użytkownik może zmieniać czas naświetlania, eskpozycję, czułość ISO, tryb pomiaru i napędu. Dodatkowo na tylnej ściance korpusu zostało umieszczonych sześć przycisków funkcyjnych i dwa pokrętła z przody i tył, które można skonfigurować indywidualnie i łatwy sposób sterować ustawieniami aparatu. 

Aparat otrzymał również nowy interfejs użytkownika w wizjerze elektronicznym, który charakteryzuje się czterema trybami wyświetlania. Tryb Full pozwala wyświetlać obraz w pełnym rozmiarze i dzięki temu wykorzystujemy wtedy cały potencjał wizjera, tryb Normal pozwala wyświetlać obraz dostosowany optymalnie do podglądu wyświetlając jednocześnie ustawienia fotografowania. Trzecim trybem jest tryb Dual, który użytkownikowi pozwala ręcznie kontrolować taki parametr jak ostrość i może on również zarządzać podziałem widoku, gdzie w jednej chwili może porównać obraz z ręcznym polem ostrości. Ostatnim tryb Portait pozwala użytkownikowi w trybach normalnym i pełnym obracać kadr kiedy aparat znajduje się w pozycji pionowej. 

Wyposażenie
Stabilizator obrazunie
Odbiornik GPSnie
Połączenie bagnetoweFujifilm X
Elektronika
Rozdzielczość w megapixel15 - 16
Łącza
WLAN802.11b/g/n
Złącza
WLANtak
Wyświetlacz
Ekran dotykowynie
Rodzaj
Kamera podwodnanie
Aparat
Zestaw aparatunie
Ocena:
5
5
     

Do celów hobbistycznych używałem lustrzanki jednak sprzedałem ją i kupiłem Fuji X-T1 - nie żałuję! Bardzo dobry aparat który w zupełności zastąpił moją średniej klasy lustrzankę. :)

Ocena*:

Agencja interaktywna [ti] Powered by 2ClickShop koncept: ominia consulting

Dotacje na innowacje

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka