WAŻNA WIADOMOŚĆ!

Uwaga: dnia 2 maja (wtorek) nasze sklepy stacjonarne będą nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy i dziękujemy, że jesteś z nami!

Zespół Digital24

Kamera cyfrowa Canon XC10 4K + karta SDXC 32GB

Kamera cyfrowa Canon XC10 4K + karta SDXC 32GB

Producent: CANON Kod towaru: 34574
Zamówienia telefoniczne
Zamów rozmowę z konsultantem lub złóż zamówienie telefonicznie

Kamera Canon XC10 wyposażona jest w dużą matrycę CMOS o rozmiarze 1 cala o rodzielczości 13,3 MP, która zapewnia wysokiej jakości rozdzielczość obrazu oraz bardzo dobre parametry czułości ISO o niskim stopniu zaszumienia. Kamera rejestruje obraz w rozdzielczości 4K i Full HD, a zdjęcia wykonywane są w wysokiej rozdzielczości 12 megapikseli. Nagrywając filmy w rozdzielczość 4K masz możliwość również zapisywać najlepsze klatki przy pomocy specjalnie wbudowanej funkcji. W czasie nagrywania filmów możesz również skorzystać z trybów nagrywania w zwolnionym lub przyspieszonym tempie. Do wyboru użytkownik ma kilka trybów zwolnionych nawet do 1/4 szybkości przy maksymalnej rozdzielczości HD lub kilka trybów przyspieszonych nawet do 1200-krotnie zwiększoną szybkością przy maksymalnej rozdzielczości 4K. Procesor zastosowany w kamerze to opracowany przez firmę Canon DIGIC DV5, który zdecydowanie lepiej przetwarza dane i dzięki temu jest możliwy zapis obrazu w formacie 4K oraz obsługa Canon Log Gamma. 

Kamera jest kompaktowa, lekka i bardzo ergonomiczna. Z prawej strony użytkownik ma do dyspozycji obrotowy uchwyt z joystikiem, a na tyle kamery znajduje się duży, dotykowy i odchylany ekran LCD, który pozwala używać kamery pod różnym kątem. Dzięki dotykowemu ekranowi użytkownik może w łatwy sposób sterować parametrami kamery i menu. Dodatkowo do kamery dołączony jest wizjer z lupą, który można przymocować do ekranu dzięki czemu filmowanie z oka czy przy jasnym oświetleniu staje się jeszcze prostsze.

Kamera zapisuje obraz w wysokiej jakości używając kodeka Canon XF-AVC H.264 w rozdzielczości 4K  z szybkością do 305 Mb/s (4:2:2, 8 bitów), a rozdzielczość Full HD rejestrowana jest z szybkością 50 Mb/s (4:2:2, 8 bitów). Kamera posiada dwa sloty na karty pamięci CFast i SD. Na kartach CFast 2.0 rejestrowany jest maateriał nagrywany w w bardzo dużej rozdzielczości 4K, natomiast materiał o rozdzielczości Full HD jest rejestrowany na kartach SD. Rejestrowany materiał przez kamerę jest zapisywany w formacie Material eXchange Format (MXF). 

Dzięki wysokiemu ISO (nawet do 20 000) można rejestrować obraz w słabym oświetleniu, przy bardzo niskim poziomie szumów. W warunkach mocnego oświetlenia użytkownik może skorzystać z wbudowanego filtra ND (odpowiednik 1/8), dzięki któremu można swobodnie zwiękaszać regulację ekspozycji lub gdy wymagana jest szersza przysłona. Kamera XC10 posiada obiektyw z 10-krotnym zoomem o ogniskowej po przeliczeniu 27,3–273 mm. Obiektyw posiada wbudowaną elektroniczną stabilizację obrazu dzięki czemu Twoje ujęcia będą jeszcze bardziej stabilne. Elektroniczna stabilizacja obrazu nie jest dostępna we wszystkich trybach filmowania. 

Kamera Canon XC10
Kamera Canon XC10 
Kamera Canon XC10 

Canon Log Gamma

Kamera Canon XC10 ma wbudowany tryb Canon Log Gamma, który został wykorzystany również w kamerach z serii Canon Cinema. Tryb Canon Log rejestruje maksymalny zakres tonów i charakteryzuje się wysokim zakresem dynamicznym, nawet do 12 stopni. 

 

Brak komentarzy.
Ocena*:

Agencja interaktywna [ti] Powered by 2ClickShop koncept: ominia consulting

Dotacje na innowacje

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka