Statywy mylnie mogą kojarzyć się nam tylko z muzyką. Statywy pod keyboard czy statywy pod monitory studyjne, to popularne i znane nam sprzęty tego rodzaju. Jednak jest jeszcze jedna dziedzina, w której ciężko obyć się bez takich akcesoriów. Fotografia, zwłaszcza ta w zamkniętym pomieszczeniu, nie miałaby racji bytu bez możliwości umieszczenia aparatu czy świateł w dowolnym miejscu. Statywy studyjne to niezbędna pomoc przy pracy w studiu. Regulacja wysokości, świetna jakość wykonania, np. z lekkiego aluminium, sprawiają, że bez problemu można zamontować na nich zarówno najbardziej uniwersalne, cięższe lampy, jak i dowolny aparat.
Jak widać, ta kategoria produktów nie ogranicza się wyłącznie do tak popularnych rozwiązań. jak np. statyw do mikrofonu studyjnego czy ten, na którym mocuje się monitor. Tego typu gadżety odgrywają równie ważną rolę w profesjonalnej fotografii oraz w amatorskich, domowych studiach, gdzie po prostu nie można obejść się bez odpowiednich akcesoriów pomocniczych. Dlatego w sklepie Digital24 znajduje się szeroki wybór produktów z różnych półek cenowych. Zadbaliśmy o to, aby w naszej ofercie znalazły się zarówno tańsze, jak i droższe rozwiązania, które będą dostosowane do wymagań i możliwości finansowych każdego klienta.
Wśród nich, ogromnym powodzeniem cieszą się zarówno modele typu Boom – czyli produkty zapewniające wysoki poziom stabilizacji i umożliwiające umieszczenie lampy lub aparatu na wysięgniku; oraz statywy typu Avenger – z funkcją regulacji nogi, przez co można postawić je nawet na nierównym podłożu.Dodatkowo, niewielka wysokość niektórych modeli po złożeniu pozwala na ich łatwy i wygodny transport. Lekkie i małe statywy studyjne wystarczy schować do futerału, dzięki czemu można przewieźć je w dowolne miejsce. Jest to świetna opcja dla zabieganych profesjonalistów i dla osób pracujących nie tylko w studiu, ale i w terenie, którym zależy na czasie i wielofunkcyjności.
Kupując statywy studyjne trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Jednym z nich jest materiał, z którego wykonano produkt. W większości przypadków będzie to trwałe, a przy tym lekkie aluminium. W ten sposób będzie można bez problemu transportować statyw i przenosić go z miejsca w miejsce. Do studia często zaleca się jednak nieco cięższe modele. Kolejną kwestią jest wysokość po rozłożeniu. W tym przypadku należy zastanowić się, do czego właściwie posłuży nam statyw studyjny – inny produkt będzie potrzebny do zdjęć okazjonalnych, inny do użytku profesjonalnego i zawieszania nie tylko aparatu, ale również lamp oraz innych akcesoriów.
W tym pierwszym przypadku zupełnie wystarczający może okazać się model stołowy lub w wersji „mini". W drugim, konieczne będzie zastosowanie bardziej zaawansowanych rozwiązań, np. z obciążeniem, dodatkową stabilizacją, o większym udźwigu. Modele amatorskie będą dość lekkie, a ich maksymalny udźwig nie przekroczy z reguły 1 do 2 kilogramów. Będą idealne do stosowania w małym, prywatnym studiu, na wakacjach i imprezach rodzinnych. Jeżeli zależy nam na szybkim i prostym użytkowaniu, warto wybrać głowicę wyposażoną w tzw. szybkozłączkę, dzięki czemu szybko przypniemy i odepniemy aparat od statywu.
Statywy profesjonalne są wykonane z trwalszych tworzyw i posiadają dokładniejsze mechanizmy zatrzaskowe. Często mają również wymienne głowice (video i foto). Pozwalają też na zastosowanie cięższego sprzętu, czyli np. takiego o wadze od 2 do 10 kilogramów. Same w sobie również cechują się większą wagą, ponieważ zwiększa to ich stabilność. Jest to bez wątpienia jedna z ważniejszych kwestii, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze statywu do studia. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas asortymentem. Jesteśmy przekonani, że znajdzie u nas statyw studyjny idealnie dopasowany do własnych potrzeb.