W dobie jakże bogatej oferty producentów aparatów bezlusterkowych, ciężko jest dokonać zakupu odpowiedniego sprzętu. Nie inaczej rzecz ma się w przypadku obiektywów do aparatów bezlusterkowych. Występuje tutaj klasyczny problem zbyt dużej liczby dostępnych rozwiązań, gdyż oferta w tym zakresie jest naprawdę szeroka. Jeżeli chodzi o obiektywy do bezlusterkowców, należy pamiętać, że do takiego korpusu aparatu można podpiąć praktycznie dowolny model. Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat tego, jak dobrać obiektywy do kompaktów, zapytaj o to naszego konsultanta. W naszym sklepie znajdziesz obiektywy takich marek jak: Sigma, Tamron, Samyang, Canon, Sony, Nikon, Olympus czy Viltrox.
Aparaty z wymienną optyką to idealna propozycja dla osób, które chcą zajmować się fotografią „na poważnie”. W klasycznych kompaktach mamy do czynienia z jednym obiektywem i automatycznie regulowanymi parametrami, które pozwalają na szybkie, bezbłędne wykonywanie zdjęć, np. w trakcie podróży, imprez, różnego rodzaju wydarzeń. Jednak w przypadku głębszego zainteresowania sztuką fotografii i chęcią poznania możliwości, które daje bardziej zaawansowany sprzęt, aparat kompaktowy przestaje być wystarczający.
To właśnie lustrzanki i coraz popularniejsze bezlusterkowce (czyli połączenie lustrzanki i aparatu kompaktowego) stanowią obowiązkowy sprzęt do nauki robienia zdjęć. Są wykorzystywane zarówno przez profesjonalistów, jak i pasjonatów-amatorów, którym zależy na samodzielności i wyjątkowych, indywidualnych efektach. Obiektywy do kompaktów wybiera się w taki sam sposób, jak te do lustrzanek. Należy po prostu zwrócić uwagę na parametry danego sprzętu i zastanowić się, do jakich celów ma nam posłużyć. Pierwszą kwestią, którą trzeba przemyśleć, będzie więc wybór typu fotografii, którym zamierzamy się zajmować. Inna optyka przyda się do zdjęć makro, inna do tworzenia imponujących krajobrazów, jeszcze inna do fotografii sportowej, czy tworzenia portretów. W związku z tym, to właśnie od obiektywu w największej mierze zależy, jakie rezultaty uda się nam osiągnąć.
Dzięki bezlusterkowcom manualne obiektywy przeżywają prawdziwy renesans. W związku z tym, w ofercie producentów znajdziemy masę nowoczesnych i nawiązujących do klasyki rozwiązań. Kupując obiektywy do bezlusterkowców, trzeba sprawdzić ich budowę, jasność (f), typ bagnetu, zakres ogniskowych (zoom), ogniskową, oraz kąt widzenia obiektywu. Oczywiście sama znajomość parametrów, wartości i wymagań, które ma spełniać dany produkt, często nie są wystarczające. Duże znaczenie ma także np. rodzaj mocowania obiektywu, na co warto zwrócić uwagę już na etapie zakupu korpusu. Otóż niektórzy producenci aparatów dopuszczają możliwość stosowania optyki wyłącznie tej samej marki. Z tego względu zdarza się, że wybór jest dość mocno ograniczony.